MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1370311
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
105
574
1441
13446
1370311

Kdo je připojen

We have 9 guests and no members online

 se                Minulý víkend 22. - 24. května si dala dostaveníčko v Modelparku parta vyznavačů malých modelů. Zatím-co v loňském roce se věnovali malbě na figurky pilotů, letos si stavěli malé modýlky ze stavebnic. Nová klubovna se proměnila v modelářskou dílnu, kde mohli bez problémů tvořit. Na zkoušení a létání s modely měli celé letiště. Byl jsem tam jen chvíli a nafotil jsem pár snímků a něco mi poslal Karel Pecka, tak se podívejte a nadýchněte si atmosféru stavby modelů jako v modelářském kroužku. Ale modýlky jsou to hezké !!!

       27.5.2020   Karel Jeřábek 

 

Read more...

                                                                              Model MIRAGE  2000

 

           Na jarní Polétání s jety přijel Honza Horák s úplně novým modelem tryskáče Mirage 2000, jehož výrobcem je firma HVP. Model má délku 3000 mm, rozpětí 1850mm a váží 19 kg. Turbína je Frank FT 220.

          Model byl jedním ze dvou nových modelů na této akci. První létal Petr Gubi s modelem Baehawk  a létal výborně, předváděl akrobacie, jako by s modelem už létal několikrát.

          Když se připravoval na start Honza s modelem Mirage , říkal, že s modelem má už 4 starty a tak jsme očekávali co nám předvede. Zpočátku to vypadalo výborně, ale potom se v modelu něco stalo, akrobacie už nebyla akrobacie, ale boj Honzy o nerozbití modelu. Nejdříve odpadla jedna z bomb přichycených jen magnety, což ještě více ovlivnilo let, dvakrát to vybral nad zemí v malé rychlosti a povedlo se mu jít na přistání. Při prvním doteku upadla špička, kde byla zátěž 4 kg, tím nevyvážený model odskočil do výšky asi 5 metrů a spadl na podvozky, které se urazily. No dá se to opravit.

I přesto byla vidět zkušenost Honzy s létáním s velkými modely a jeho klid v nečekané situaci. Více snímků z akce je níže.

       24.5.2020  Karel Jeřábek

Read more...