MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1579868
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
256
808
4237
12561
1579868

Kdo je připojen

We have 9 guests and no members online

         Epidemie nám narušila všechny plány a tak jsme předpokládali, že jsou naši členové klubu připraveni přijít si zalétat, nebo zajezdit, jak jen to situace dovolí. Ta doba je tady, ale většina členů to ještě nezaregistrovala a tak se nás sešlo jen 15 členů klubu. Moc vzruchu by na ploše nabylo, nebýt modelářů z Chomutova a kamarádů z Německa, kteří svými velkými modely udělali pěkné letové ukázky jako při Leteckém dnu. Jezdily tu dokonce 3 RC automobily a Jarda předvedl osvědčený vrtulník. Na úvodním snímku vidíte školní polystyrenový model, který řídí mladičký pilot (na druhém snímku), který využil mezer mezi létáním a měl také asi nejvíce startů. Chválím jej. Ostatní modely vidíte na přiložených fotkách níže.

     Dopoledne bylo pěkné slunečné počasí se slabým větrem a dalo by se létat i v termice s větroni. Odpoledne už to bylo horší, kdy to vypadalo na déšť, ale vyhnulo se nám to. Horší to bylo s větrem, který dosahoval místy i 7 m/s. 

     Do areálu přišlo i několik desítek diváků, kteří předpokládali, že bude Letecký den a tak mohli sledovat alespoň takový odvar toho, co by bylo možné vidět, kdyby účast členů byla větší. tak snad příště.

     Na závěr alespoň seznam těch, kteří tu byli z klubu : Barza, Štern, Štěrba,Tintěra, Čerepjuk, Dubina,Jeníček, Exner, Soukup, Hanousek,Horáček, Šubrt, Absolon a Jeřábek.

    13.6. 2021  Karel Jeřábek 

Read more...

          Po dlouhé době se uskutečnilo Setkání příznivců velkých modelů raket. Tentokrát ve Svojku (poblíž Lomnice nad Popelkou) a nebylo to jen Setkání, ale i 1.kolo Mistrovství ČR velkých modelů raket. Zúčastnilo se jej jen 10 startujících s 20 modely a v průběhu dne uskutečnili 31 pěkných startů. Celkovým vítězem se stal Petr Pavlík s modelem Delta IV.- Heavy, jehož start můžete vidět na videu. Druhé místo obsadil rovněž Petr Pavlík s modelem ROSON a třetí byl Bedřich Frossl a modelem raketoplánu Endburnener.

        Podle zpráv které se ke mě dostaly, bylo to pěkné setkání za bezchybného počasí, což ve Svojke také nebývá. Sezóna tím v podstatě začala, protože v seriálu MČR je plánováno 6 akcí. Nejbližší je u nás v Modeloparku už 26.černa, kam zveme všechny příznivce.

      V příloze si můžete prohlédnout fotky z akce, které mi poskytli páni Souček, Pavlík, Vysloužil a Čumba.

Read more...