MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1519795
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
49
349
1839
10758
1519795

Kdo je připojen

We have 2 guests and no members online

 

                                                     Původní komentář z roku 2015.

Novoroční polétání.

Letošní první létání se opravdu vydařilo. Počasí jak na objednávku, slunečno, teplota asi 5°C a úplné bezvětří. Co si více přát a tak se nás tam sešla pěkná parta 20 létajících modelářů. Sněhová pokrývka tvořila bílou peřinu, na které lyžemi u modelů tvořily obrazce modelů Čendy Šlapáka, Romana Exnera, ale i „plošňák“ Slávka Jeníčka. Ale i větroně Pavla Šterna, Pavla Nissera a mého modelu, dělaly své stopy, jen s motoráky Josefa Klímy, Franty Vondráška, Martina Tintěry, Petra Kostackého, Jitky Chudáčkové, Pavla Krýzla,Tomáše Kolka i Rudy Rady to bylo komplikovanější, protože zakopávaly o sníh. O oživení průletů motoráků se postaral Jirka Horáček se svými „bouchačkami“. Můj pokus o vystřelení záchodového prkénka a jeho letu se sice nezdařil, ale svou stopu udělalo. Ukázka vystřelení rakety z letadla se napoprvé nezdařila, ale druhý pokus vyšel, i když s dráhou letu „vzduch – země“. Helikoptéry si připravili Petr Svatý a Jarda Štěrba, který jezdil ve sněhu i s automobilem. Létaly úspěšně i drony Vlasty Hottmara a Honzy Kadlece, jehož „blechu“ nebylo téměř vidět a přistávala na křídle jiného modelu. Mezi atrakce lze zařadit i model předsedy klubu Petra Šulce – čarodějnice.

Na závěr lze jen konstatovat, že to bylo prima polétání, i když létaly ve vzduchu i 4 modely a nic se nedělo. Zima bude ještě dlouhá, to však nevadí při létání a tak věříme, že se v tak hojném počtu uvidíme častěji, při nejhorším na jaře při Otevírání nebe.

26.2.2021 Karel Jeřábek

 

Read more...

 

Novoroční polétání.

Tentokrát se to podařilo. Počasí bylo vlídné – mlhavo, zataženo, ale teplota nad nulou a bezvětří ! Jev, který je málokterý den v Modelparku a tak se sešla pěkná parta 18 členů s modely. Do sytosti jsme si zalétali bez problémů všichni, občerstvili se v teploučku v klubovně a hlavně pokecali na počátku roku. Předseda klubu předal Pavlovi Šternovi dárek od členů klubu u příležitosti jeho 65 narozenin. Jaké to bylo a s čím jsme létali je vidět na fotografiích z akce.

 

    Tohle jsem tenkrát napsal. Všimněte si. kolik tam bylo modelů. Téměř všichni létali. Společnou fotku jsem tenkrát udělal pro všechny, ale 2 si někdo nevyzvedl, přihlaste se o ně, vozím je v kufru s vysílačem.

   22.2.2021   Karel Jeřábek

Read more...

 

                    Opět se podíváme zpět do minulosti i když né tak daleko. Na Nový rok 2013 se nás sešlo v Modelparku na polétání asi 17 a bylo to skvělé i když mrzlo a trochu foukal vítr do draka Čendy. Těšme se, že se vše zlepší a sejdeme se znovu. !!

      16.2.2021   Karel Jeřábek

 

      

Read more...