MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

          Jak vidíte na úvodním obrázku, právě startuje model kategorie F1A, což nebývá obvyklé na našem letišti. Podstatné ale je, že si naše letiště vybrali zástupci vedení Svazu modelářů ČR k natáčení dokumentu o předání vyznamenání našim úspěšným reprezentantům za rok 2020. V době covidu 19, kdy nebylo možné takové akce provádět, se zástupci všech leteckých sportů dohodli, že o svých vrcholných reprezentantech natočí dokument, který pak jako celek uvedou v televizi. Kdy to bude se snad dozvíme, abychom vás mohli informovat.

        Co se tedy natáčelo a dělo ? Celý dokument natáčel Miroslav Oros z Ústí nad Labem z firmy CUMULUS media s.r.o. Ze Svazu modelářů přijel předseda Jan Žemlička, předseda letecké komise Tomáš Ciniburk a Petr Cejnar. Ze soutěžících a vyznamenaných přijel Jan Sedláček za kategorii F5D a Vítek Ressler s otcem Danielem za kategorii F1A

       Nejdříve se natáčel rozhovor, kde o sobě a soutěžní kategorii popovídali aktéři a potom se natáčely starty a přistání modelů. Startů s modelem kategorie F1A prováděl Vítek několik a i když byl vítr asi 6 metrů, létal skvěle. Měl ale model připravený na akci rafinovaně, protože model po vypnutí a zalétnutí okruhu už jej jeho otec řídil rádiem, aby model neulétl daleko a bylo možné předvést i vykopnutí výškovky a bezpečně přistát. 

       Aby byly záběry na model perfektní, použil kameraman i dron pro záběry z výšky. Dron nechal ve výšce a natáčel lety modelu F5D a zároveň natáčel rychloběžnou kamerou let modelu. Kdo tuto kategorii zná, dovede si to představit, jak udělat záběr v rychlosti 80 m/s. Mě se povedl jen jeden snímek a to už létal pomalu s docházející baterkou.

        Na závěr už natáčeli jen předání krásných pohárů a diplomů. To už jsem byl ale na cestě domů.

    12.5.2021 Karel Jeřábek

 

Read more...

  

 

       Když se ve zprávě o činnosti klubu za tento rok skromě oznámilo, že Pavel Dvořák je vítěz EUROCUP ACESu a nic víc, věděl jsem hned, že to není vše co absolvoval v průběhu roku. Proto jsem jej požádal, aby mi něco napsal o akcích v combatech, abych to mohl dát na web jako informaci a něco zajímavého, co se v klubu běžně nevidí. Byl jsem mile překvapen, když mi ještě večer těsně před půlnocí přišel email s povídáním, které je dále v reportáži, bez jakýchkoliv úprav:

                         

                   Vítězná NakajamaB5N2 pro kategorii ACES WW2 na letišti v Modelparku

       3.12.2019  Karel Jeřábek

 

Read more...

            Ahoj modeláři, kolega z klubu Martin Tintěra mi poslal odkaz na web, kde je americký časopis RC Soaring Digest. Můžete si zde prohlédnout tyto časopisy od roku 1984. Časopis se věnuje jen leteckým modelářům, kde jsou nejen reportáže, ale i řada plánků a vychytávek na různých modelech. I pro toho, kdo neumí anglicky je to zajímavé prohlížení na několik večerů.

                          http://www.rcsoaring.com/rcsd/

      13.4.2019 Karel Jeřábek