MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

           Soutěž se nekonala, zákaz létání v této oblasti. Bude po uhašení požáru.

       

                            Ahoj modeláři a členové klubu Severka.

     Jako v minulých dvou letech, kdy jsem pořádal v Modelparku  rychlou soutěž "Létáme na bod", pořádáme ji i letos. Je pořád nevyhovující počasí a tak "velitel a já jsme se rozhodli ", že soutěž bude. V sobotu má pršet, ale v neděli ne. A tak soutěž bude tuto neděli 31.7. dopoledne od 9,30 hodin.
   
       Pravidla soutěže: Létá se jako v kategorii RCEV, ale jen úloha „přistání“. To znamená odstartovat a hned přistát na terč. Pokud si myslíte, že je to soutěž jen pro větroně, tak je to chyba. Můžete odstartovat s jakým-koliv modelem ! U větroně RCEN můžete použít gumicuk, nebo to šikovně hodit !!! U motoráku přistát s vypnutým motorem.
 

      Vzdálenost přistání (špička modelu) od středu terče v centimetrech je počtem bodů za let. Každý soutěžící má 10 startů a nejmenší počet součtu všech startů určuje vítěze. Vzdálenost se měří od středu max. 10 metrů tj. 1000 bodů. Pokud model přistane ve větší vzdálenosti, počítá se mu vždy 1000 bodů !

Létat budeme na 3 kola, systémem 3 – 3 – 4. To znamená, že soutěžící udělá v prvním kole hned 3 starty za sebou. (Uspoří se běhání při střídání a zrychlí to soutěž).

      Vyhodnocení : Vítěz obdrží Putovní pohár se kterým se vyfotí a nechá jej v klubu na příští soutěž.

                            Každý účastník obdrží účastnický DIPLOMEK a RUKYPOTŘES

                            Všichni účastníci budou zveřejněni na našem webu. 

                                                                  Těším se, že se nás sejde více než minule i když je neděle.

            27. 7.    Karel Jeřábek

      Na úvodním plakátu máte veškeré informace pro účast na jarním "Polétání s jety". Je to již tradiční akce na kterou se těší nejen piloti, ale i diváci. Po dlouhé pauze předpokládáme větší účast pilotů nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Neváhejte a již nyní přesvědčte celou rodinu, že tuto sobotu se jede do Modelparku. Počasí je objednané pěkné, ale znáte to, ještě neumíme poručit větru , dešti.

    Seznámení s touto akcí si nenechte jen pro sebe, ale oznamte to všem vašim kamarádům a rodinným příslušníkům, abyste se vyhnuli výtkám, že jste jim to neřekli, když budete později vyprávět, co tu v Modelparku všechno bylo. Pro připomenutí jen pár obrázků z minulých akcí.

     16.5.2022   Karel Jeřábek 

                                            

 

Read more...

 

        Snímkem z roku 2019 připomínáme, jak byla tenkrát velká účast. Vloni se nám to nepovedlo k vůli covidu a teď je snad reálná možnost si přijít zalétat. Tak doufáme, že ten nový rok 2022 přivítáme jen vesele.

      17.12.2021   předseda klubu Martin Tintěra.