MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

   Jsou prázdniny a dovolené, které každý tráví po svém, ale v Modelparku se téměř denně létá. Není toho sice moc, ale létáme. Samozřejmě, že záleží na počasí, které si dělá co chce. Já chodím tak 2 x týdně a tak se mi podařilo alespoň něco nafotit z běžného létání. Dlouho, více jak půl roku tady nebyli piloti Jetů a tak jsem je rád uviděl a vyfotil při létání.

   10.8.2021  Karel Jeřábek

 

Read more...

         Začal nám měsíc srpen, kdy nemáme naplánované žádné soutěže ani velké akce, ale na konci měsíce 28. srpna proběhnou jako každý rok v posledních letech, Slavnosti Modlanska. Je to vždy příležitost ukázat se veřejnosti, aby všichni věděli, že náš klub existuje v Suché a máme zde zázemí. Vždy se nás tam pár sešlo a tak věřím, že když vám to oznamuji takto včas, že se řada z vás připraví a přijede. Na připomenutí, kdo tam létal, přidávám pár obrázků. těsně před akcí vám to ještě připomenu plakátkem, který určitě bude.

     2.srpna 2021   Karel Jeřábek.

Read more...

           V současné době Letecké dny nepořádáme a tak se alespoň podíváme na obrázky z podobné akce v Německu, ale v roce 2014.

     Na pozvání německých modelářů jsme se vypravili s Karlem Peckou reprezentovat náš klub do Reidholdshainu, což je obec 50 km odtud. Oni k nám jezdí a tak jsem byl zvědavý, jak to u nich vypadá s létáním a prostorem, kde létají. Byl jsem mile překvapen prostorem, kde mají svoji základnu. Letiště je čistě modelářské s travnatou plochou, dlouhou asi 300m a širokou asi 60 m. Ochrannou síť mají v délce 200m a před ní mírný svah, kde je na pokraji řada stánků s občerstvením a podobně. Před ochrannou sítí mají odstavnou plochu pro modely, kde prostor pro diváky je omezen zábradlím a masivními lavičkami.

Modelů se tam sjelo asi 100 všech možných kategorií, od upoutanců až po turbíny. Vlastní program začal až v 11 hodin a létalo se až do 17 hodin, kdy se blížil déšť. Některé ukázky byly na světové úrovni zvláště turbinové. Z Česka tam ještě létal Jirka Jarolímek s jeho velkým akrobatem. Organizačně to byla velmi pěkně zajištěná akce.

      Já jsem měl vystavený raketoplán Columbia, kde jsme jej ohradili a dali tabulku s vysvětlením startu modelu, což Karlovi Peckovi hodně pomohlo ve vysvětlování německy, protože zájem o model byl velký. Protože bylo nádherné počasí, byl to pohodový víkend. 

     28.7.2021 Karel Jeřábek

 

                       

Read more...