MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

                 Místní tamtamy mi oznámily, že o víkendu si dávají sraz v Modelparku někteří piloti jetů. Neváhal jsem a vyrazil v sobotu na letiště, abych se podíval co je u nich nového. Neviděl jsem jejich partu skoro tři čtvrtě roku. Nevím čím to, ale coronavir to nebyl. V každém případě můj výlet se vyplatil. Petr Gubi si přivezl nový model letounu Starfighters a stálo to za podívání i prohlídku. Předpokládám, že jej znovu představí na podzimním Létání s jety. Nafotil jsem model, aby jste si mohli udělat předtavu a na podzim přijet do Modelparku.

    5.7.2021   Karel Jeřábek

Read more...

                      Letošní plánovaná akce Polétání s jety byla poněkud zvláštní, poznamenaná situací s koronavirem. Už když jsme se rozhodovali, zda akci uspořádat, věděli jsme, že může být situace, kdy piloti s jety nemusejí vůbec přijet a veškeré náklady na akci přijdou vniveč a diváci, kterých by bylo možná hodně, by byli na místě zklamáni. Proto jsme se rozhodli, že akce bude, ale bez diváků, jako je to u většiny sportů.

         Je to přeci jenom setkání pilotů jetů a ne soutěž ! Akce nebyla nikde inzerována, kromě našeho webu. Berte to prosím jako bonus pro věrné návštěvníky našeho webu !!!! Na akci bylo vidět, že přijeli na akci ve velké většině jen modeláři se zájmem o stroje a umění pilotů. V průběhu celého dne se možná vystřídalo tři stovky diváků a ti se museli spokojit s tím, že nebyl ani obvyklý stánek s občerstvením.

          Poslední dny před akcí bylo nádherné počasí a bez větru. Jako na potvoru se přes noc z pátku na sobotu přihnal pěkně silný vítr, který rovněž ovlivnil účast pilotů. Teplota byla po ránu asi 9 stupňů, ale v poledne to vylezlo až na 20 stupňů a sluníčko pěkně hřálo.

           Někteří piloti byli v Modelparku už v pátek, další dojížděli ještě v sobotu. Po ránu si připravovali modely, ale do vzduchu v tom větru (asi 8m/sec.) se nikomu moc nechtělo. Před desátou to rozřízl a rozjel pilot z Německa Nitsche HOLGER s modelem větroně s pohonem turbínou. Bylo to perfektní vystoupení a následovala další Petra Gubiho, Lukáše Zidáčka, Zdeňka Smrčka, Jana Prokopa, Ervína Poláška, Zdeňka Ritticha, Pepy Opičáka, Mirka Mencla a Jana Horáka. Postupně se tak vystřídalo 9 velkých modelů s tryskovým pohonem a řada další s dmychadly, až do 16 hodin. Byla to pěkná pohodová akce a ti, kteří tam byli, odcházeli domů určitě spokojeni.

           Nafotil jsem něco a tak si ještě prohlédněte obrázky z akce.

      4.10. 2020  Karel Jeřábek

         

Read more...

                   Jako každý rok, tak i letos budeme pořádat setkání pilotů modelů s tryskovým pohonem. Je to téměř na konci naší sezony, ale řada diváků už se na tuto akci těší. Připravený plakát zobrazený níže, měl sloužit k velké propagaci akce. Bohužel jej vidíte jen vy na našem webu. Akce bude, ale bez velkého počtu diváků vzhledem k opatření k epidemii. Předpokládáme proto, že diváci budou jen modeláři, kteří ví, jak se v této situaci chovat. 

           Doufejme, že se počasí vydaří lépe než v minulém víkendu, kdy jsme museli zrušit konání burzy. Přeji pěknou podívanou.

   28.9..2020   Karel Jeřábek