MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

    V sobotu 26. června se uskutečnil Festival velkých modelů raket. Sešlo se nás tentokrát jen 10, ale celá akce proběhla v naprosté pohodě. Počasí nám opět přálo. Zpočátku bylo oblačno, polojasno a po 12 hodině nám dokonce sprchlo, aby se zase znovu udělalo polojasno a mohli dolétat i ti, kterým příprava startů dá více práce. Modely přistávaly docela blízko, díky jen malému vánku. V průběhu dne se uskutečnilo 26 startů velkých i menších modelů.

Jak to vypadalo v depu a na startovišti můžete vidět na mých obrázcích, které jsem stačil udělat.

     27.6.2021   Karel Jeřábek.

Read more...

           Před časem už tu obrázky byly a protože jsem rozšířil sbírku o další modely, tak vám je dávám k nahlédnutí. Některé jsou skromné, ale řada z nich je výtvarné dílo, které si zaslouží obdiv.

      10.7. 2020   Karel Jeřábek

Read more...

Letní volno, kdy nepořádáme žádné akce, vyplním tento čas alespoň přehlídkou toho, co už tady bylo, ale alespoň nějaká změna.

              Modeláři v Česku šli vždy s rozvojem modelářství ve světě a v některých případech i udávali směr. S rozvojem internetu to však všechno šlo mnohem rychleji, díky větší informovanosti. Když se na našich modelářských akcích objevovaly modely větších rozměrů, vždy to upoutávalo velkou pozornost. Však také, když začínal Lipenecký obr, podmínkou bylo, že model musí mít rozpětí alespoň 2 metry. No, to dnes je v podstatě drobeček, jak víme i z našich akcí. 

              Za 13 let se v Modelparku vystřídalo takové množství modelů, že by to bylo dlouhé promítání. Tak jak šel vývoj kupředu, mohli jsme z počátku vidět právě ty modely kolem dvou metrů, většinou akrobaty, historické motoráky, ale i tryskáče typu Harpon atd. Stále se modely zvětšují a rozpětí 5-6 metrů se nám líbí a už nás nepřekvapuje. S diváky, kteří přijdou do Modelparku, je to již jiné a jsou mile překvapeni velikostí modelů. Letos jsme pořádali v červnu Letecký den a diváci mohli vidět modely srovnatelné s modely na přidaném videu.

             

 

         Připravil jsem fotky větších modelů, které byly v Modelparku a protože jich je hodně, budu je postupně uvádět. Nyní tedy prvních 33 obrázků

       12.8.2019  Karel Jeřábek.

                       

Read more...