MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1881991
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
198
512
710
3064
1881991

Kdo je připojen

We have 16 guests and no members online

            Pozoruhodný model.

 

     Každý kdo byl v červenci minulého roku na Jet Meetingu, nemohl přehlédnout létání s modelem francouze Erika Braneckého. Nenápadný model, který měl vystavený na stojánce téměř nikoho nezajímal, protože okolo byly velké Jety. Když ale odstartoval, všichni diváci zbystřili. To co s modelem v rychlosti kolem 400 km /hodinu vyváděl bylo neskutečné. Obdivoval jsem, jaké obraty stačil s modelem udělat a hlavně vše sledovat.

        Vystoupení Eriky Braneckého s tímto modelem bylo nezapomenutelné. Model, zvláště při pohledu zepředu nebyl téměř vidět a najednou prolétl těsně nad plochou. A ty obraty???!!!

      Nenápadný model s názvem OPUS je celokompozitový a dodává jej firma PAF Modellbau v několika verzích, lišících se konstrukčními materiály, podle předpokládaného stylu létání. Model pohání motor King Tech K45 s tahem 45 N . Má rozpětí 1900 mm a délku 1000 mm

      Model se startuje pomocí gumicuku, jak můžete vidět na obrázku níže (pomocník je Ralph Losseman). Při obratech v plné rychlosti dosahuje přetížení okolo 30G, což dává konstrukci hodně zabrat.

     3.2.2023   Karel Jeřábek

Read more...

    

         Úspěšné modely na Jet Meetingu.

       Je bezesporu, že Jet Meeting byl naší největší akcí v posledních letech. Přispěli k tomu modeláři z celé naší republiky, ale i modeláři ze zahraničí. Chtěl bych vám připomenout toho, který na závěr obdržel pohár za nejhezčí předvedené modely a mistrnou pilotáž.

    Jde o modeláře z Německa Ralpha Losemanna, který si přivezl 2 modely špičkové úrovně, které jsou jeho vlastní konstrukce i stavby modelů.

      Nejprve představil model Suchoj Su-30, který je poháněn dvěma motory JetCat P-130 s a každý je vybaven nezávislým vektorováním tahu. Model má rozpětí 2200 mm a délku3400 mm. Co ve vzduchu dokáže jinam směrovaný tah každého motoru spolu s velkými aerodynamickými řídícími plochami viděli všichni diváci a byli nadšeni. Model měl zatím jen nastříkané základní zabarvení a tak věříme, že už vše dokončil a znovu se v létě ukáže.

      Druhý model byl polomaketa čínské stihačky J-10. Model má rozpětí 2200 mm a délku 3500 mm. Model pohání motor JetCat P-250 a opět má vektorování tahu.

         Pár obrázků z akce 4.července 2022 je zde.

  28.1.2023    Karel Jeřábek

Read more...

                V minulém příspěvku jsem vám představil fotky,  které se teprve objeví na nástěnce, ale dnes si můžete prohlédnout fotky z nástěnky, která byla udělána v klubovně v roce 2014. Zajímavé na tom je velké množství členů, kteří klub opustili z nějakých osobních důvodů, nebo dokonce úmrtí. Poznáte všechny ?

    23.1.2023   Karel Jeřábek

Read more...