MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2069529
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
645
1781
7550
17420
2069529

Kdo je připojen

We have 98 guests and no members online

       V loňském roce uprostřed prázdnin využili vysokoškoláci volný termín a sešli se zde v Modelparku, aby si ověřili své teoretické vědomosti v praxi. Odstartovali raketu, na které pracovali celý rok.

   Letos se ohlásili už začátkem roku s tím, že by podobnou akci jako vloni uspořádají 18.února. Pavel Štern jim termín schválil a tak jsme očekávali s čím přijedou tentokrát. 

    Příjezd měli plánovaný na devátou hodinu a tak jsem jel na tuto hodinu. Cestou jsem projížděl úseky s mlhou a teplota byla asi 4 stupně. Naštěstí se v průběhu dne rychle oteplilo a nakonec bylo krásně modré nebe. Po příjezdu na letiště už studenti tahali různé bedny a batohy s různými přístroji, včetně potřebného nábytku, prostě vše co budou potřebovat pro zajištění startu jediné rakety.

    Bylo zajímavé pozorovat jednotlivé skupiny jak se zájmem pro věc vše instalují, zkoušejí a prověřují. Zatím co v budově dávali dohromady raketu, na asfaltové dráze připravovali motor do rakety, různé kamery, antény a množství kabelů propojovali s počítači. 

       Asi ve 14,20 hod. odstartovali úspěšně raketu. Všechny systémy fungovaly a tak skupina vyhledávačů neměla ani moc práce model najít, když přistál téměř k odpalovací rampě. V řídícím středisku bylo živo, protože se vyhodnocovaly údaje ze záznamu letu. Měli všichni radost a to k tomu patří.

   Já jsem jim přivezl ukázat můj model rakety SATURN 5, aby viděli jaké modely staví modeláři.

   19.2. 2024  Karel Jeřábek

Read more...

       První únorový víkend si dali sraz v Modelparku příznivci stavby a létání s těmito malými roztomilými modely. Tentokrát to bylo hlavně o stavbě, protože celý víkend propršel a ještě k tomu foukal neustále vítr. V klubovně jim Pavel Štern připravil teplomet, takže zde měli příjemné prostředí nejen ke stavbě, ale i k potřebným diskusím nejen z jejich party, ale i s návštěvníky, jako jsem byl já. Protože to nebylo na létání, tak neměli vybalené hotové modely. Na snímcích níže tak můžete vidět jen rozpracované modely.

  11.2.2024   Karel Jeřábek

Read more...

 

          Modelpark v zimě 2024.

 

       Je úterý 16. ledna a tak se chystám, že se pojedu podívat do Modelparku co je nového. Venku u nás fouká vítr a tak si ani neberu model, že bych si zalétal. Domlouvám se s Pavelm Šternem, že tam bude také, jako každý den.

    Je napadaný čerstvý sníh asi 5 centimetrů a tak mi to do kopce k Modelparku klouže, ale dá se vyjet. Pod sněhem je zmrzlý povrch. Při výjezdu z lesa se mi naskýtá krásný zimní pohled na celé letiště i středohoří. Zaparkoval jsem vedle Pavla a šli jsme se projít po ploše, která má souvislý sněhový koberec a čeká, který model bude do sněhu přistávat. „Dneska by to šlo“, přestalo foukat a je nádherně.

   Bohužel nám náladu kazí rozorané plochy divokými prasaty po stranách rozjezdové plochy, což bude představovat zase mnoho práce ke srovnání.

     Velká změna je vidět u rybníka. V sobotu, kdy mrzlo a tloušťka ledu umožňovala vstup na ledovou plochu, tak Jarda Štěrba s Pavlem likvidovali rákosí v severní a západní částí, v ostatních jen částečně , aby zde mohly přezimovat divoké kachny, které už jsou zde několik roků. Že to nebylo jednoduché můžete vidět na fotkách níže.

     Prohlídku venku jsme ukončili „Krmením dravé zvěře“.

   17.1. 2024    Karel Jeřábek

 

Read more...