MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2165802
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
953
550
4706
12144
2165802

Kdo je připojen

We have 9 guests and no members online

      V sobotu 24.6.2023 jsme pořádali Festival raket. Předpověď počasí byla dobrá, ale v pátek večer a v noci to nebylo nejlepší, když lilo. Sobotní ráno bylo sice chladné, ale s přibývajícími hodinami nakonec vylezla teplota až na 24 stupňů. Začínám reportáž počasím, ale jak jinak, když to v mnoha případech ovlivňuje účast modelářů na akci i její průběh.

    Dopadlo to nakonec dobře, protože se nás nakonec prezentovalo na startovních rampách 17. Vše probíhalo v poklidu a bez havárií i když se několik padáků neotevřelo, jak by si kluci přáli. Někteří se i dobře proběhli, přestože vítr byl jen 3 m/sec. Výhodou také bylo umístění startoviště a depa na západní straně u rákosí, kde to bylo příjemnější než to bývá na východní straně.

     Z našeho klubu startoval neobvyklý počet startujících ! To snad bylo naposledy před 40 lety!! Kromě mě startoval Petr Dubina s modelem Bombónovka a přijel až z Jičína, Honza Mašek si zopakoval start z minulého roku, já jsem si odstartoval 3 modely a dalším novým raketýrem se stal Pavel Štern, který si vyrobil model rakety Falcon 9 na tiskárně a předvedl překrásný start na motor ROS 40 N/sec.

    Poděkování patří organizátorům startů Miloši Soukupovi a Karlovi Peckovi, kteří v tom vedru vše zvládli.

     Akce se povedla ke spokojenosti všech aktérů. Stále mám problémy s vkládáním obrázků a tak je jich tu jen pár a ostatní moje můžete vidět na " rajče/columbia88, kde si je můžete i stáhnout.

Na rajčeti jsou za mými fotkami i fotky Josefa Košťálka.

      Jak jste si asi všimli, fotil tam také raketový modelář a reprezentant Honza Olšanský, jeho velké množství fotek si můžete rovněž prohlédnout a stáhnout na : https://adobe.ly/...1N9, nebo https://lightroom.adobe.com/...729

    26.června 2023   Karel Jeřábek