MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1849321
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
56
579
635
8229
1849321

Kdo je připojen

We have 6 guests and no members online

         Tak jsme se konečně sešli. Plánoval jsem setkání mnohem dříve, ale nejdříve nemoc, potom počasí a jiné věci a tak, když jsem vyzýval všechny členy klubu a i modeláře na webu, aby přijeli na neobvyklou soutěž, tak se nás sešlo jako vždy 7. No nevadí, snad příště, ale určitě to bude brzo. 

      Je to soutěž, ve které o nic nejde, ale přesto dovede být člověk nervózní a nadělá takových chyb, které by v tréninku, nebo běžném létání neudělal. I Jarda Imiolek, zkušený pilot z F5J, nepřistál vždy jak by si přál a konstatování "kdybych takhle přistál na soutěži, tak už nemám šanci uspět", stačí jako doklad napětí při každém startu.

        Všichni jsme létali s větroni s elektropohonem, ale jiného provedení. někdo lehčí někdo těžší. Jako na příklad Josef Hanousek startoval pomocí startovacího vozíku, jak můžete vidět níže.

      Počasí nám přálo, bylo slunečno, ale asi 26 stupňů, chvílemi foukal vítr tak 3 m/sek. s poryvy, což ztěžovalo přistání.

     Nakonec při vyhlašování vítěze dostali všichni slíbený Diplomek a Rukypotřes. Vítěz soutěže Jaroslav Imiolek je vyfocen s pohárem, jak bylo v propozicích a bude zvěčněn na poháru jmenovkou.

    Teď přijde podzim a tak věřím, že se nás sejde více, pokud nepřijde zase nějaká pohroma, kterých je čím dál víc.

 11.8.2022   Karel Jeřábek

Read more...

             V loňském roce se přišel podívat do Modelparku jeden z mých dávných soupeřů v kategorii A2 (nyní F1A) Honza Cholava. Měli jsme na co vzpomínat, vždyť jsme oba absolvovali desítky soutěží po celé republice. Já jsem v tu dobu jezdil z Ústí sám a tak jsem se dal do party kluků z Hostomic a byl na jejich startovišti.

         Při vzpomínání jsme probírali i námi vlastnoručně konstruované modely. Nejen vymyšlené, ale i postavené. Honza se pochlubil, že má doma schovaný, nedodělaný model podle plánku od Lindnera - mistra světa v kategorii A2 z roku 1955 a že ho někdy vytáhne ukázat. S modelem nepřijel, ale dnes mi poslal fotky, aby mi ukázal, že nekecá. Je mu už taky přes 80 a tak si model šel hodit jen za paneláky v Bílině, kde bydlí. Udělal snímky, kde si jistě všimnete jednoduchého V na křídlech. Tenkrát model ovlivnil celou řadu modelářů a já mohu říci, že i mě, jak budete vidět na dalších snímcích.

     3.3. 2022    Karel Jeřábek

  No, není to nádhera ?

Read more...

    Tak nám to konečně vyšlo. Skončily veškeré plánované akce klubu a tak se naskytla příležitost konečně zase udělat jen kamarádskou soutěž Létáme na bod. Pravidla jsou jednoduchá. Ze soutěže elektrovětroňů RCEV se vynechá měření času a zbývá nám tu právě to Létání na bod. Už počtvrté jsem pozval všechny členy klubu na tuto akci a nemůžeme se dostat přes počet účastníků 8 jako to bylo poprvé a nyní 28.10. Kromě soutěžících jsem očekával, že v takovém pěkném počasí, jaké bylo, si přijde pokecat alespoň pár diváků, členů klubu. Chyba, přišel jako vždy jen Zdeněk Šubrt, Čenda Šlapák a Franta Vondrášek.

         Po poledni, kdy se rozplynula mlha a začalo svítit sluníčko, bylo asi 13 stupňů tepla a téměř nefoukal vítr. To se po 15 hodině trochu rozfoukalo na asi 2 metry, ale létání to neuškodilo. Soutěž jsme začali ve 14,40 hodin s nástupem všech soutěžících, k vysvětlení pravidel a začalo se létat. Každý soutěžící odlétal 4 kola najednou a potom vždy 3 kola. Celkem tedy 10 kol. Absolvovali jsme přes 80 startů za pouhé 2 hodiny a v 16, 50 jsme mohli vyhlásit výsledky, předat vítězi pohár a ostatním Diplomy a Diplomky.

         Modely, které používali soutěžící byly 3ks Tilie se kterými létal Pavel Štern, Karel Jeřábek a Zdeněk Barsa, Jirka Tůma měl svůj model - prototyp do výroby,  větroně měl Pavel Nisser a Miloš Soukup. S modelem s dmychadlem si zalétal Ervín Poláček a nejmladší účastník Ríša Nisser létal s motorovým modelem Mustanga.

      Na závěr dne jsme vše prodiskutovali při kafi a ukončili tak pěkný svátek.

        Jak to probíhalo můžete vidět na obrázcích, které fotil Čenda Šlapák a já. 

29.října 2021   Karel Jeřábek

Read more...