MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2190737
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
215
419
634
14443
2190737

Kdo je připojen

We have 7 guests and no members online

        Na závěr sezóny pořádá každým rokem Raketomodelářský klub v Krupce show s velkými raketami a létajícími předměty na raketový pohon. Letošní ročník doznal hlavní změny v tom, že akce byla hlavně pro děti, jak můžete vidět i na titulním snímku. Na dalším snímku už jsou i dospělí, ale jsou to kluboví hosté ze Slovinska a Německa. Chybějí zde stálí hosté ze Slovenska. Každý z dětských účastníků si tak mohl vypustit jednu z klubových předváděcích modelů. Bohužel některé starty ovlivnily výbuchy motorů, což jim kazilo radost.

     Z našeho klubu modely startoval pouze Petr Dubina za asistence Zděnka Barsy. Já jsem na těchto akcích vystupoval 20 let, poprvé jsem startoval model Mercury Redstone, která je na titulním snímku mé knihy "Rakeťáci". Letos jsem vynechával a jen fotil.

    Po vypouštění raket na Srbickém pahorku se všichni přesunuli do klubových místností v Krupce, kde proběhlo vyhlášení Mistrů ČR v jednotlivých kategoriích.

   Níže je jen pár obrázků, ostatní jsou na - rajče/columbia88, kde si je můžete i stáhnout.

     5.11.2023   Karel Jeřábek

Read more...

Poslední akcí příznivců velkých modelů raket bylo setkání na Koprníku, kde bývá i největší účast. Bylo nás 20 dospělých, což je docela dobré. I tak se mi zdá, že se počty snižují, tak jako ve všech akcích, která se pořádají. My jsme udělali ale výjimku. Přestože se u nás v Modelparku honili tryskáči, odjeli jsme na Koprník s raketami. Stalo se tak poprvé, že jsem nejel sám. Zděnek Barsa se tam chtěl podívat a tak mě svezl, abychom se zúčastnili této akce. Nebyli jsme to jen my dva, ale z druhé strany z Jičína přijel Petr Dubina, který si to už minulý rok přijel okouknut a přivezl si "bonbónovku, se kterou úspěšně startoval. Já jsem převedl svoji novou raketu Falcona 9 stvořenou na tiskárně a Zděnek měl dva modely, se kterými rovněž úspěšně startoval a pěkně se proběhl v řípě, když mu trochu odlétly.

   Jak můžete vidět na úvodním obrázku, byly tam nejen polomakety raket, ale i modelů různých létajících nesmyslů, soutěž o Zlatou bandasku, kterou vyhrál Petr Vysloužil

15. 10. 2023 Karel Jeřábek

Read more...

      V sobotu 24.6.2023 jsme pořádali Festival raket. Předpověď počasí byla dobrá, ale v pátek večer a v noci to nebylo nejlepší, když lilo. Sobotní ráno bylo sice chladné, ale s přibývajícími hodinami nakonec vylezla teplota až na 24 stupňů. Začínám reportáž počasím, ale jak jinak, když to v mnoha případech ovlivňuje účast modelářů na akci i její průběh.

    Dopadlo to nakonec dobře, protože se nás nakonec prezentovalo na startovních rampách 17. Vše probíhalo v poklidu a bez havárií i když se několik padáků neotevřelo, jak by si kluci přáli. Někteří se i dobře proběhli, přestože vítr byl jen 3 m/sec. Výhodou také bylo umístění startoviště a depa na západní straně u rákosí, kde to bylo příjemnější než to bývá na východní straně.

     Z našeho klubu startoval neobvyklý počet startujících ! To snad bylo naposledy před 40 lety!! Kromě mě startoval Petr Dubina s modelem Bombónovka a přijel až z Jičína, Honza Mašek si zopakoval start z minulého roku, já jsem si odstartoval 3 modely a dalším novým raketýrem se stal Pavel Štern, který si vyrobil model rakety Falcon 9 na tiskárně a předvedl překrásný start na motor ROS 40 N/sec.

    Poděkování patří organizátorům startů Miloši Soukupovi a Karlovi Peckovi, kteří v tom vedru vše zvládli.

     Akce se povedla ke spokojenosti všech aktérů. Stále mám problémy s vkládáním obrázků a tak je jich tu jen pár a ostatní moje můžete vidět na " rajče/columbia88, kde si je můžete i stáhnout.

Na rajčeti jsou za mými fotkami i fotky Josefa Košťálka.

      Jak jste si asi všimli, fotil tam také raketový modelář a reprezentant Honza Olšanský, jeho velké množství fotek si můžete rovněž prohlédnout a stáhnout na : https://adobe.ly/...1N9, nebo https://lightroom.adobe.com/...729

    26.června 2023   Karel Jeřábek

Read more...