MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2107213
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
1175
1413
4121
15246
2107213

Kdo je připojen

We have 6 guests and no members online

     Drakiáda se nám podařila. Počasí nám přálo tak, jak má být na podzim a k Drakiádě. Bylo zamračeno s teplotou do 18 stupňů a co hlavně, foukal příjemný vítr asi 5 m/sec. Účast byla také obrovská, když uvážíme, že se prezentovalo 197 dětí a k tomu přičteme rodiče, mohlo nás být na place pět set. Také to bylo vidět na parkovišti, které bylo plnější než před týdnem na Jetech. Účastníci byli roztroušeni po celé délce a opravdu si děti s draky zalétaly. Kromě toho se mohly zúčastnit řady soutěží mimo draků, nakreslit si obrázky a vyvěsit na ochrannou síť jako děti ze školky z Modlan. Pro každého byly připraveny špekáčky na opékání na ohni, což většina využila.

     Na závěr proběhla tombola, kde každý účastník získal nějakou věcnou odměnu a účastnický diplom. Stává se tradicí, že na úplný závěr člen klubu Pavel Nisser se svým motorákem shazuje bonbóny. Pro velký zájem dětí o tuto atrakci to 3x zopakoval i když byl silnější vítr a musel předvést své umění pilota.

     Na závěr příspěvku patří poděkování všem organizátorům této úspěšné akce z obce Modlany a členům klubu, kteří přišli pomoci s organizací. Zvlášť, hlavním organizátorům panu Hubenému, místostarostovi z Modlan a Pavlu Šternovi majiteli Modelparku.

      Nafotil jsem některé účastníky a tak si můžete prohlédnout pár fotek, ale 240 fotek je na: rajče/columbia88

   8.10.2023   Karel Jeřábek

Read more...

       Opět je tady podzim a s ním pouštění draků. Modlanská Drakiáda patří co do účasti dětí na jednom místě mezi největší v celé republice. Svědčí o tom i zapsání do Knihy rekordů před několika lety. Od té doby se zvýšil počet dětí o 100 procent. Zveme proto všechny děti z Modlanska a velmi širokého okolí k účasti. Jako vždy bude na závěr velká tombola o zajímavé ceny. Ostatní informace jsou níže na plakátě.

  26.9.2023  Karel Jeřábek

           

Letošní Drakiáda se vydařila. Počasí nám přálo tak, jako nikdy předtím. I když  dopoledne byla mlha, po poledni se udělalo krásně, svítilo sluníčko a teploty se vyšplhaly asi na 17 stupňů. Co bylo ale hlavní foukal tolik potřebný vítr. Zpočátku při zahájení to bylo slabé, sotva 2 m/sec. ale s přibývajícím časem byl už ten správný větřík asi 4 m/sec. a to bylo ono. Na obrázcích můžete vidět, jak velké množství draků létalo najednou po celé ploše. Byla to nádhera, kterou si užívaly nejen děti, ale i celé rodiny, které do Modelparku přijely.

      Nebylo to ale jen pouštění draků. Pro děti byla připravena řada drobných soutěží, kde dostávaly sladké odměny a mohly si při odpočívání opékat buřty, které dostávaly zdarma ve stánku, který sloužil nejen pro děti, ale pro všechny návštěvníky, kterých v areálu bylo asi 500. K létání s draky se prezentovalo 170 dětí s draky a bylo to na ploše vidět.

    Na závěr akce se uskutečnila tombola, kde všechny děti obdržely věcné upomínkové předměty. Závěrečným aktem bylo házení bonbonů z modelu letadla, které pro tuto příležitost připravil Pavel Nisser.

      Uspořádání celé akce zajišťoval Klub modelářů Severka Modelpark Suché v úzké spolupráci s obecním úřadem v Modlanech 

     Za náš klub patří především poděkování Pavlu Šternovi za přípravu areálu a organizaci akce a Pavlu Nisserovi, který komentoval celou akci rozhlasem.

     Jako vždy jsem něco nafotil a tak se můžete níže podívat. Pokud máte zájem vidět více fotek, dejte si do vyhledávače : rajče/columbia88 a prohlédněte si nejen Drakiádu, ale i ostatní foto. 

    10.10 2022   Karel Jeřábek

              

Read more...