MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2027112
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
145
314
2246
971
2027112

Kdo je připojen

We have 18 guests and no members online

           

Letošní Drakiáda se vydařila. Počasí nám přálo tak, jako nikdy předtím. I když  dopoledne byla mlha, po poledni se udělalo krásně, svítilo sluníčko a teploty se vyšplhaly asi na 17 stupňů. Co bylo ale hlavní foukal tolik potřebný vítr. Zpočátku při zahájení to bylo slabé, sotva 2 m/sec. ale s přibývajícím časem byl už ten správný větřík asi 4 m/sec. a to bylo ono. Na obrázcích můžete vidět, jak velké množství draků létalo najednou po celé ploše. Byla to nádhera, kterou si užívaly nejen děti, ale i celé rodiny, které do Modelparku přijely.

      Nebylo to ale jen pouštění draků. Pro děti byla připravena řada drobných soutěží, kde dostávaly sladké odměny a mohly si při odpočívání opékat buřty, které dostávaly zdarma ve stánku, který sloužil nejen pro děti, ale pro všechny návštěvníky, kterých v areálu bylo asi 500. K létání s draky se prezentovalo 170 dětí s draky a bylo to na ploše vidět.

    Na závěr akce se uskutečnila tombola, kde všechny děti obdržely věcné upomínkové předměty. Závěrečným aktem bylo házení bonbonů z modelu letadla, které pro tuto příležitost připravil Pavel Nisser.

      Uspořádání celé akce zajišťoval Klub modelářů Severka Modelpark Suché v úzké spolupráci s obecním úřadem v Modlanech 

     Za náš klub patří především poděkování Pavlu Šternovi za přípravu areálu a organizaci akce a Pavlu Nisserovi, který komentoval celou akci rozhlasem.

     Jako vždy jsem něco nafotil a tak se můžete níže podívat. Pokud máte zájem vidět více fotek, dejte si do vyhledávače : rajče/columbia88 a prohlédněte si nejen Drakiádu, ale i ostatní foto. 

    10.10 2022   Karel Jeřábek

              

Read more...

          To byla Drakiáda. Konečně se sešlo vše tak jak si přejeme - slunečno, žádné velké vedro a mírný větřík. Už tohle byla předpověď, že opět bude areál Modelparku naplněn dětmi, které při pouštění draků, mají ten správný pohyb. Už od 13 hodin byli první nedočkavci na parkovišti a zalétávali své draky.

     V tu dobu se už sjížděl celý tým našeho klubu a pomocníků z Modlan, aby vše připravili pro spokojenost dětí. V rámci spolupráce s obcí Modlany  jsme poprvé připravovali i celou řadu her, které si mohly děti zahrát, když už byly unavené z běhání s draky. Hlavním organizátorem byl Pavel Štern, který ještě s Pavlem Nisserem pomocí rozhlasu vše řídili. 

         Do 15 hodin se z parkoviště celé skupiny rodin přesouvaly na různá místa plochy, až bylo vše zaplněno, jak můžete vidět na obrázcích. Každý se s létáním vyrovnával po svém, ale v běhání převládaly kromě dětí hlavně maminky. Některé dokonce s kočárky, kterých tu bylo hodně. Pro rodiny to byl určitě pěkně strávený víkend.

        Létající draci, byly převážně kupované, ale i konstrukční (krabice) zhotovené většinou modeláři. V malém vánku, který byl, tak to nejlépe létalo těm jednoduchým, jako je na úvodním snímku.

       V průběhu létání došlo i na opékání buřtů, kde se vystřídali všichni, kteří se prezentovali s draky a bylo jich 136 !. Když už byly děti unavené, došlo i na slibovanou tombolu, ve které si vylosované děti došly pro pěkné a hodnotné ceny jako na příklad poukázky na zboží v Galerii Teplice, (sponzor akce), kopací míče, pletené figurky, atd.

       Celá řada dětí zůstávala stále na ploše a létaly až do setmění, tak je to bavilo!

         Celou akci budete moci shlédnout i na videu, které bude za několik dnů na webu obce Modlany. Já jsem vytáhl z množství fotek některé, abych vám mohl ukázat to nejpodstatnější, co se odehrálo při Drakiádě.

      Všem organizátorům z klubu Severka Modelpark Suché a z obce Modlany, patří poděkování za přípravu akce a její provedení.

      3.10. Karel Jeřábek

             POZOR! Pro ty, kteří jsou tu již podruhé. Na-rajče.cz je 205 mojich fotek, heslo je -columbia88.

                                                                           

                        

Read more...

       Letos opět uspořádáme ve spolupráci s obcí Modlany DRAKIÁDU. Na plakátu jsou veškeré informace a tak věříme, že se dostaví hodně dětí jako když jsme překonávali rekord počtu létajících draků najednou. Máte-li známé a příbuzné s dětmi, řekněte jim o této akci, určitě budou rádi a přijedou se vyřádit s draky do prostoru Modelparku.

23.9.2021   Karel Jeřábek

  

                                                                Tak HURÁ, draka do kufru a jedem do Modelparku