MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0952496
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
164
356
3079
12686
952496

Kdo je připojen

Právě přítomno: 54 hostů a žádný člen

                                                                                                           Zájezd do Anglie.

 

           Dnes už se dá říci, že to byl legendární zájezd na 2 soutěže současně, které zorganizoval Pavel Štern v roce 1991. Dostali jsme pozvání na mezinárodní soutěže kategorie F3J , která se právě schválila na FAI, do Belgie a Anglie v termínech dvou sobot za sebou a tak Pavel připravil se známým turistou Jardou Srbou program zájezdu tak, abychom kromě létání viděli co nejvíce z Anglie.

           Zájezd byl naplánován pro cestu autobusem s kompletně obsazeným nejen soutěžícími, ale i rodinnými příslišníky a dalšími zájemci. Na 18 dnů jsme vyrazili napěchovaným autobusem spacáky, oblečením, konzervami a modely umístěnými pod střechou autobusu.

            Samozřejmě, že jsme se na zájezd připravovali, nechali jsme si ušít stejné oblečení, samolepky atd. . Podle zkušeností z minulých mezinárodních soutěží jsme věděli, že mají tamní modeláři zájem o naše trupy modelú. Proto byla klubovna využívána měsíc předem k laminování trupů, aby mohl být výměnný obchod.

          Akce se zůčastnilo 11 soutěžících : P Štern, K. Jeřábek, J. Tůma, J. Šimek. J.Imiolek, P. Krejza, V. Otto, R. Otto,J.Obr, P. Obr a V Řípa.

        V Belgii na soutěži v Helchterenu na vojenské střelnici bylo 81 soutěžících a dařilo se J. Šimkovi, který ji vyhrál, družstvo Šimek, Otto R. a P. Štern bylo na 2. místě, ale i ostatní byli v popředí. Druhá soutěž byla na vojenském letišti ve Sleafordu v Anglii, kde soutěžilo 140 závodníků. Do dvanáctičlenného finále se dostali i 3 naši, ale nejlépe zalétal P. Štern a obsadil 4. místo a družstvo Otto R., Tůma J. a P. Krejza byli čtvrtí.

         Získali jsme mnoho zkušeností a přátel, a sami rozdali mnoho poznatků soutěžícím z jiných zemí, protože o naše modely a trupy byl nečekaný zájem. Zajímavé byly jejich modely, které přesahovyly rozpětí 4 metrů! Proto se tak dívali a studovali naše modely. To rozpětí pravděpobně měli proto, aby model viděli i ve velké dálce.

        Kromě vlastního soutěžení to byl fantastický zájezd, který by neudělala žádná cestovka za pouhé 3 tisíce, které jsme měli jako cenu. Podíváte-li se na mapu Anglie, zjistíte, že jsme ji projeli asi polovinu a viděli to nejlepší, co lze vidět, včetně 2 leteckých muzeí. Přibližná trasa zájezdu Brugy, Vatrloo, Dover, Londýn, Notingham, Derby, Midlans - letiště,muzeum, Lincoln, Bristol, Stonehenge. Stálo to za to a už to nezopakujeme, včetně zážitků při stanování, spaní pod širákem atd, to se muselo prožít.

          Karel Jeřábek  6.2.2018         Nyní jen pár obrázků.

                                        

Číst dál...

                                                            Halová házedla 2017 v Krupce.

          V sobotu 4. listopadu pořádal modelářský klub Krupka v místní sportoní hale soutěž házedel. Dělají to již tradičně dopoledne, před raketovou show, která probíhá potom od 14 hodin. Už po osmé hodině se do haly scházeli účastníci soutěže dospělých, tak i děti v doprovodu rodičů. Samozřejmně, že se nejdříve trenovalo, kdy si každý házel kam se mu zachtělo, jen aby to létalo. Dětem se dávaly pokyny, jak na to, ale oni si stejně dělaly co uměly. Po deváté hodině už probíhala soutěž tříkolově, kdy si každý dal 3 starty, nastoupily jiné skupiny podle stáří a to se vše opakovalo 3x, až měl každý 9 startů, z nichž vyšel vítěz.

           Z našeho klubu jsme měli zastoupení mezi dospělými, kde soutěžili Jirka Tůma a Jan Čerepjuk. Mezi žáky dokonce trojí zastoupení, když Pavel Nisser přivedl syna, Ruda Rada dceru a já pravnuka Daniela Nováka.

           Asi v 11 hodin proběhlo vyhlášení výsledků, kde ve skupině mladších žáků zvítězil Daniel Novák a mezi seniory Honza Čerepjuk obsadil 2. místo.

           Ještě výsledky a pár fotek z akce:

         Karel Jeřábek 5.11.2017

                              

                               

                            

Číst dál...

                                                                      Fotky ze soutěže RCEV.

            Vrátíme se o 1 týden zpět a připomeneme si atmosféru na soutěži elektrovětroňů na fotkách paní Hlaváčkové, která má 109 fotek na "rajčeti". Kliknutím na odkaz si je můžeme prohlédnout. Děkujeme paní Hlaváčkové.

            odkaz : http://nikon2013.rajce.net/RCEV_v_Suche_14.10.2017

    Karel Jeřábek 21.10.2017