MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0881658
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
231
209
3695
18133
881658

Kdo je připojen

Právě přítomno: 45 hostů a žádný člen

                                                                                          Radkův větroň ATLAS

 

                             Před pěti lety jsem na setkání Jetů mluvil s Radkem Ottou, bývalým členem našeho klubu, který se teď věnuje létání na větroních o tom, že se někdy přiletí podívat do Modelparku. Náhoda tomu chtěla, že dělal přelet do Plzně a při zpáteční cestě už by nedolétl do Užína, kde má hangár a musel nouzově přistát. Došel mu totiž i benzin pro pomocný motor. Kluci létali s modely na ploše, když se objevil větroň docela nízko a už jsme viděli, že přistane u nás v Modelparku. Doběhl jsem pro foťák a zachytil jej při přistání. Nevěděli jsme, že je to Radek Otto a když vylezl z letadla bylo nám vše jasné.  Měli jsme možnost si v klidu prohlédnout celého větroně i s vybavením a instruktáží o létání. Kdybych ho neviděl vystupovat, nevěřil bych tomu, že se tam do kabiny vůbec vejde se svoji výškou 190 cm. Ale potvrdil nám, že při letech 2 -3 hodiny, to zrovna pohodlné není. Dal si s námi kafe a když mu z letiště v Užíně přivezli benzin, tak po natankování opět vzlétl. I start byl zážitkem, který v Modelparku běžně nevidíme. Tak se na to také podívejte.

           Karel Jeřábek 11.2.2018

                           

Číst dál...

                                                                                    Maškův hydroplán.

           Jedním z pilotů, kteří na Novoročním létání přinesli a létali s modely, byl i častý návštěvník Modelparku pan Mašek. Přinesl si tentokrát hydroplán a k němu pro možnost startovat na asfaltu, menší RC auto. Delší dobu si to chystal, myslím tím vložení baterie a její upevnění na modelu. Zkoušel jak model bude sedět na autě a nakonec sháněl někoho, kdo by s autem jel po ploše a odstartoval hydroplán, který bude řídit on. Nakonec se k tomu podvolil Pavel Nisser. Jak potom probíhal let, se podíváme podle fotek.

                     

                  příchod na plochu 

Číst dál...

                                                                         Vánoce ještě jednou.

           V minulém příspěvku o Vánocích jsem vám napovídal, co by jste si mohli přát pod stromečkem jako modeláři. Málokomu se přání splnilo a ti šťastní už určitě budují své modely, aby se na jaře ukázali. Těm 7 šťaslivcům, kterým manželky objednaly CD s Rady a návody pro modeláře, přeji pěkné počtení a nabytí zkušeností. 

           My co děláme tyto stránky jsme měli přání, aby web o Štědrý den navštívil 800 000 návštěvník. S velkou rezervou se to podařilo. Když jsem se podíval na stránky ve 14 hodin, chybělo asi 130 a tak jsem je znovu otevřel až v 16,12 hodin a k mému překvapení tam těch 800 bylo. Telefonem jsem si to vyfotil a mrzelo mě, že jsem se zrovna trefil já. V tu chvíli tam bylo 30 návštěvníků! Děkujeme všem, kteří nás sledují.

        Karel Jeřábek 26.12.2017