MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0952489
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
157
356
3072
12679
952489

Kdo je připojen

Právě přítomno: 47 hostů a žádný člen

                                                                Drakiáda tentokrát v Chlumci 2017

             V neděli 8.října od 14 hodin byla v Chlumci Drakiáda, na které jsem slíbil pomoci ukázkou modelů letadel a raket. Domluvili jsme se s Jardou Štěrbou, že ty ukázky uděláme. Sjeli jsme se před 14 hodinou na poli směrem ke Strádovu a čekali, jak se bude vyvíjet situace. Ono totiž pršelo, ale děti s rodiči se i přesto scházeli na louce a pouštěly draky. Po půlhodině na chvíli přestalo pršet a tak jsme okamžitě vytáhli modely a udělali ukázky co jsme měli připravené. Já jsem vypustil 2 rakety (které fungovaly perfektně), a Jarda zalétal s vrtulníkem nad neposekanou loukou, samozřejmně mimo dětí. Po skončení letu opět začalo pršet. Po našem vystoupení se děti přesouvaly k hasičárně, kde pro ně měli připravené opékání buřtů.

         Akce se zúčastnilo asi 30 dětí, ale v tom počasí jaké bylo, jsem se divil, že jich bylo i tolik.

         Karel Jeřábek

         Jak to vypadalo vidíte na fotografiích.

                      

Číst dál...

                                                                          Modlanská drakiáda 2017.

             Předpověď počasí na sobotu 7. října nebyla zrovna příznivá pro jakoukoliv činnost venku. ale silný vítr, který řádil minulé dny trochu ustal a zůstaly jen přeháňky a oblačno. Odpoledne naštěstí nepršelo, ale bylo chladno a foukal příznivý vítr pro Draky.

            I přesto se Drakiáda konala. Už po 13 hodině bylo možné vidět první draky na ploše a stále přicházely děti s rodiči a s draky. Draků nakonec bylo asi 65 a určitě si všichni dobře zalítali. Učitelky z mateřské školky instalovaly pěknou výstavku draků, které namalovaly děti ze školky. V závěru jsme vyhodnotili 7 dětí s nejlépe létajícími a nebo nejhezčími draky, kteří měli přednostní výběr z cen, které klub připravil pro všechny učinkující. Kromě toho dostaly děti i upomínkové diplomy. Nakonec došlo i na opékání buřtů. 

             Celou akci jsme pořádali s obecním úřadem Modlany, jejíž starostka paní Kondrlová byla na akci rovněž přítomna. Největší díky patří hlavnímu organizárovi akce Pavlu Šternovi a členům klubu.

     Karel Jeřábek

     Jak to vypadalo v obrázcích můžete vidět níže.

                    

Číst dál...

                                                                     Chlumecká Drakiáda

 

         Byl jsem požádán, abychom provedli ukázku modelů na Drakiádě v Chlumci (město, ke kterému patří Žandov) a tak jsem ještě požádal Slávka Jeníčka, že tam něco předvedeme. V sobotu 15. října to dopoledne vypadalo na deštivý den, ale nakonec se ukázalo po poledni sluníčko. Jenže, jako u nás, nebyl vítr. Ke 14 hodině se začaly trousit děti, kterých nakonec bylo asi 30. Necelou hodinku děti běhaly s draky sem a tam v bezvětří a tak jsem to ukončil výstřelem rakety, předvedl jsem létání s elektrovětroněm Filip a Slávek předvedl létání s helikoptérou. Místní pořadatelé, převážně důchodci rozdali dětem pěkné diplomy, věcné ceny a pozvali děti  k hasičům, kde měli pro ně připravené buřty na opékání. Akce to byla pro děti výborná, i když proti naší Drakiádě taková komorní. Přikládám pár obrázků z akce, ostatní snad budou na Chlumeckých stránkách.

                                                                                                                                                                                               Karel Jeřábek

         

Číst dál...