MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0881636
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
209
209
3673
18111
881636

Kdo je připojen

Právě přítomno: 24 hostů a žádný člen

                                                                           Poslední Znojmo 2012.

          Naposledy jsem byl ve Znojmě s Pavlem Šternem v tomto roce, protože už jsme 2 roky pořádali stejnou akci u nás v Modelparku, vždy na jaře a na podzim. Měli jsme tak dost všelijakých příprav a cestování s modely není vždy to nejjednodušší. Ti, co mají velké modely už ví o čem píši. No a Pavel měl sebou právě velký model A 10, kterou si pořídil už v roce 2011 a jel ji také ukázat, i když jsme jich v roce 2010 viděli několik. S modelem na ploše létal Radek Suk, který mu jej seřizoval a nechtěli nic pokazit před diváky.

           Skladba modelů už byla s převahou jetů všech velikostí. Od cvičných modelů přes bojová letadla, až po dopravní. Zajímavý byl i model dvoutrupého větroně s pohonem turbíny. Zvlášť bych chtěl vyzdvihnout povrchové zpracování modelů a barevnosti. Však se na to podívejte.

              Když jsem v minulém příspěvku psal o tom, že bylo dost pilotů z Rakouska a Německa, tak v tomto roce už našich pilotů bylo asi 20 procent a večer při posezení to bylo jako bychom byli na akci v Německu. Možná proto jsme tam už nejeli ?. Tak ahoj na jetech, ale už u nás v Modelparku. 

                Karel Jeřábek  1. 2. 2018

 

                                        

Číst dál...

                                                                                Do Znojma 2010 s F 9

         I když si v minulé sezóně Pavel Štern pořídil Albatrose, moc si ho neužil. Za stálého hlídání areálu jej někdo ukradl téměř před očima hlídače a tak si Pavel pořídil dalšího tryskáče, zase o něco většího a to F 9. Model měl zalétaný a tak jsme vyrazili do Znojma opět ve třech. Kuba měl sebou Harpona II a já jsem vezl ukázat veřejnosti Raketoplán Columbia. Né, že bych jej chtěl pustit, ale i na ukázku to bylo dobré. Pavel i Kuba si dobře zalétali a předvedli pěkné starty. natáčela tam i televize a tak dělali rozhovory i s Pavlem.

           Když se podíváte na obrázky, uvidíte samé pěkné modely, dalo by se říci modelářské skvosty. Samozřejmě, že se některé opakují, ale i tak jich tam bylo opravdu hodně. V tomto roce už převládali piloti z Rakouska a Německa, odkud to mají do Znojma kousek. Tomu už také odpovídaly i ceny služeb a vše okolo.

           Létalo se celý den za krásného počasí a i večer. Nádherný byl večerní let všech tří A desítek, které při průletech v malé výšce byly jak skutečné stroje, včetně toho zvuku a vypadalo to opravdu jak někde ve Vietnamu !!!  Předvedly se ještě další skupiny, včetně "Circusu", tak se podívejte.

              Karel Jeřábek 29.1.2018

 

                           

Číst dál...

                                                                                  Albatros ve Znojmě 2009

          Možná jste si všimli, že jsem přeskočil rok 2008, ale nemám z toho roku žádné fotky, jen vím, že jsme tento rok ve Znojmě vynechali. Bylo to pravděpodobně z důvodů hlavních prací v Suché na Modelparku. V průběhu toho roku létal Pavel Štern s Harponem II a učil s ním létat jeho vnuka Kubu. Pořídil si i nový model Albatrose už ve větším provedení a v Modelparku jej také zalétal.

            V roce 2009 jsme tak jeli do Znojma ve třech, já jsem vezl opět Litla Jou II, Kuba Harpona II a Pavel Albatrose. Ve Znojmě se opět něco vylepšilo, vydláždily se stojánky, dokončeny byly ubytovací buňky a přibyl velký bojový vrtulník.

            V tomto roce tu byl velký počet modelů jako bývá na Leteckých dnech a Jetů asi polovina. Malé modely byly většinou s pohonem dmychadel, dále pak malé motorové modely, velké historické modely, helikoptéry, modely s turbovrtulovým pohonem a velké dopravní Jety, z nichž největší byl opět Concord.

           Po celý letový den se střídaly ukázky modelů, ale společný let zde předvedla jen skupina "Circus" ukázku bitvy z první světové války, kde jsem ji viděl poprvé.

           Tak alespoň pár snímků ze všeho.

      Karel Jeřábek 26.1.2018

                            

Číst dál...