MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2165739
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
890
550
4643
12081
2165739

Kdo je připojen

We have 188 guests and no members online

       V loňském roce uprostřed prázdnin využili vysokoškoláci volný termín a sešli se zde v Modelparku, aby si ověřili své teoretické vědomosti v praxi. Odstartovali raketu, na které pracovali celý rok.

   Letos se ohlásili už začátkem roku s tím, že by podobnou akci jako vloni uspořádají 18.února. Pavel Štern jim termín schválil a tak jsme očekávali s čím přijedou tentokrát. 

    Příjezd měli plánovaný na devátou hodinu a tak jsem jel na tuto hodinu. Cestou jsem projížděl úseky s mlhou a teplota byla asi 4 stupně. Naštěstí se v průběhu dne rychle oteplilo a nakonec bylo krásně modré nebe. Po příjezdu na letiště už studenti tahali různé bedny a batohy s různými přístroji, včetně potřebného nábytku, prostě vše co budou potřebovat pro zajištění startu jediné rakety.

    Bylo zajímavé pozorovat jednotlivé skupiny jak se zájmem pro věc vše instalují, zkoušejí a prověřují. Zatím co v budově dávali dohromady raketu, na asfaltové dráze připravovali motor do rakety, různé kamery, antény a množství kabelů propojovali s počítači. 

       Asi ve 14,20 hod. odstartovali úspěšně raketu. Všechny systémy fungovaly a tak skupina vyhledávačů neměla ani moc práce model najít, když přistál téměř k odpalovací rampě. V řídícím středisku bylo živo, protože se vyhodnocovaly údaje ze záznamu letu. Měli všichni radost a to k tomu patří.

   Já jsem jim přivezl ukázat můj model rakety SATURN 5, aby viděli jaké modely staví modeláři.

   19.2. 2024  Karel Jeřábek