MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2027076
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
109
314
2210
935
2027076

Kdo je připojen

We have 18 guests and no members online

           Jako každý rok, tak i letos proběhly v Modlanech u hřiště Modlanské slavnosti, které jsou organizovány nejen pro samotné Modlany, ale i jejich přidružené obce a široké okolí. Při této příležitosti se zde prezentují všechny místní společenské organizace a řemeslníci. 

     Náš klub je součástí dění v obci a tak máme možnost se dobře prezentovat. Škoda, že většina členů klubu toho vůbec nevyužívá, ať jen vystavením modelu nebo jeho předvedení. Zůstává stále stejná skupinka a tak jsme se sešli v sestavě: Jarda  Štěrba, Pavel Štern, Zděnek Šubrt, Zděnek Barsa, Ervín Poláček, Slávek Jeníček, František Voráček a já. Vystavili jsme pár modelů a zodpověděli řadu dotazů od malých i velkých diváků. Předvedli jsme ukázky s motorovými modely, helikoptérou i starty raket. Naše vystoupení se líbilo. Pár obrázků z akce je níže. Více fotek je na webu Modlan.

                 Stejná akce proběhne v obci Suché, kam nás zvou, viz pozvánka na konci příspěvku. Každý člen klubu se může zúčastnit, o občerstvení je postaráno pořadateli.

   28.8.2023   Karel Jeřábek

   

Read more...

      Burza modelářských potřeb je tradičně zařazována do našeho plánu činnosti už asi 15 roků a je vidět, že se časy mění. Zatím co dříve byl každý rád, že mohl potřebnou součástku na model sehnat levně na burze, v současné době internetové už to neplatí. Stará generace, které se to týkalo vymírá a mladší, už na nějaké opotřebované věci nahlíží jinak.

    Bylo to vidět už v počtu stánků s modelářskými potřebami, kterých bylo poskrovnu, ale i návštěvníků se vystřídalo několik desítek. Přesto že z naší strany pořadatele bylo všechno v pořádku, budeme asi zvažovat, zda tuto akci pořádat.

     Počítali jsme také s tím, že pro zábavu si zasoutěžíme v soutěži "Na bod", ale to rovněž nevyšlo. Od rána foukal nepříjemný studený vítr a tak pětice možných soutěžících to vzdala a překládáme soutěž na lepší počasí. Všichni budou o startu informováni včas.

   Jak chudé to bylo na burze můžete vidět na pár obrázcích.

4.června 2023   Karel Jeřábek

Read more...