MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1849332
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
67
579
646
8240
1849332

Kdo je připojen

We have 10 guests and no members online

                  Letošní létací víkend s burzou se vydařil. Ještě z pátku na sobotu řádila silná bouře s deštěm, ale po ránu už nebylo moc znát že byla . Teplota se vyšplhala přes 20 stupňů a ani vítr nebyl takový, že by se nedalo létat. Sešlo se na place asi 25 modelů, z toho byly některé prodejné, tak se i předváděly. Každý pilot si mohl zalétat podle chuti a kdy mu to vyhovovalo. Obrázky z létání od Pepy si můžete prohlédnout na - rajče/pepa1511, stačí to napsat do vyhledávače.

            Druhou součástí víkendu byla Burza. Zatím, co létání obstarávali piloti mladší generace, tak na burzu se přišli podívat většinou starší modeláři s tím, že toho moc nenakoupí, ale dobře si pokecají se svými vrstevníky. Vystavovatelů bylo přiměřeně k dnešní době, s materiály a modely, které oni nepotřebují, ale jsou použitelné. Samozřejmě, že se to nedá srovnat s akcemi před 30 roky, ale určitě odcházela celá řada návštěvníků domů s dobrým nákupem.

     6.6.2022  Karel Jeřábek

 

Read more...

       Celý tento víkend patřil Modelpark malým modelům. Sešla se tu opět parta příznivců malých modelů letadel a plastikových figurek. Sešli se už v pátek a končili po obědě v neděli. Počasí jim na létání moc nepřálo a tak pátek a sobotu věnovali stavbě nových modelů a malování figurek. Bylo chladno a čerstvý vítr asi 6 m/sec. Na létání to bylo jen v neděli dopoledne, kdy jen thermické závany odnášely modely mimo prostor Modelparku. Jak můžete vidět na snímcích níže, létal jeden model za druhým a bylo to nádherné létání. To se ale musí vidět, no nádhera. 

     30.5.2022  Karel Jeřábek

 

Read more...