MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

    Tak nám to konečně vyšlo. Skončily veškeré plánované akce klubu a tak se naskytla příležitost konečně zase udělat jen kamarádskou soutěž Létáme na bod. Pravidla jsou jednoduchá. Ze soutěže elektrovětroňů RCEV se vynechá měření času a zbývá nám tu právě to Létání na bod. Už počtvrté jsem pozval všechny členy klubu na tuto akci a nemůžeme se dostat přes počet účastníků 8 jako to bylo poprvé a nyní 28.10. Kromě soutěžících jsem očekával, že v takovém pěkném počasí, jaké bylo, si přijde pokecat alespoň pár diváků, členů klubu. Chyba, přišel jako vždy jen Zdeněk Šubrt, Čenda Šlapák a Franta Vondrášek.

         Po poledni, kdy se rozplynula mlha a začalo svítit sluníčko, bylo asi 13 stupňů tepla a téměř nefoukal vítr. To se po 15 hodině trochu rozfoukalo na asi 2 metry, ale létání to neuškodilo. Soutěž jsme začali ve 14,40 hodin s nástupem všech soutěžících, k vysvětlení pravidel a začalo se létat. Každý soutěžící odlétal 4 kola najednou a potom vždy 3 kola. Celkem tedy 10 kol. Absolvovali jsme přes 80 startů za pouhé 2 hodiny a v 16, 50 jsme mohli vyhlásit výsledky, předat vítězi pohár a ostatním Diplomy a Diplomky.

         Modely, které používali soutěžící byly 3ks Tilie se kterými létal Pavel Štern, Karel Jeřábek a Zdeněk Barsa, Jirka Tůma měl svůj model - prototyp do výroby,  větroně měl Pavel Nisser a Miloš Soukup. S modelem s dmychadlem si zalétal Ervín Poláček a nejmladší účastník Ríša Nisser létal s motorovým modelem Mustanga.

      Na závěr dne jsme vše prodiskutovali při kafi a ukončili tak pěkný svátek.

        Jak to probíhalo můžete vidět na obrázcích, které fotil Čenda Šlapák a já. 

29.října 2021   Karel Jeřábek

Read more...

       Poslední plánovanou akcí v tomto roce byla soutěž elektrovětroňů kategorie RCEV, kterou jsme pořádali v sobotu. Vyšlo nám počasí tak, jako předešlé Dva víkendy. Sice ráno bylo chladněji, ale nakonec bylo polojasno a hezky. Vítr téměř nefoukal a chvílemi se soutěžící rozhodovli, kterým směrem startovat. Termiky a i klesáků bylo dost a tak kdo uměl, ten vyhrál.

          Pořadatelsky se na akci podílel hlavně Ruda Rada a výsledky zpracovával Martin Tintěra. Kontrolní měření prováděli Zdeněk Barza a Miloš Soukup. Jinak vše probíhalo samoměřením a bylo bez připomínek. Všem patří poděkování za organizaci.

         Byla to pěkná soutěž a všichni se sešli na opékání buřtů, kde probrali otázky zajímající všechny přítomné !!! Více o soutěži bude jistě na "Stoupáku.cz". 

       V příloze jsou fotky z akce, včetně výsledků. Více fotek je na - columbia88,rajče.cz

   17.10.   Karel Jeřábek          

Read more...

    V úterý 6. července odpoledne to nebyla jen ukázka naší modelářské dovednosti pro kluky z Modlan, ale vyzýval jsem na toto odpoledne, tedy spíš navečer k soupeření s leteckými modely všechny členy klubu k účasti na soutěži Létáme na BOD. Je to jednoduché létání, při kterém je i dost legrace. Domníval jsem se, že po úmorných 4 dnech volna si modeláři půjdou pokecat, případně zalétat.

       Nestalo se. K létání i k tomu pokecání se nás sešlo jen 5 a tak jsme soutěž odlétali podle daných pravidel. Při zahájení létání ještě foukal vítr asi 3 m/s a stále ustával. Teplota byla asi 27 stupňů.

         První kolo (3 starty) bylo takové záletové s několika tisícovkami (přistání nad 10 m), ale v druhém kole se přistávalo jako na velké soutěži Nejlépe si vedli Martin Tintěra a Pavel Nisser, já jsem měl ve 4 startu tvrdší přistání a nalomilo se ucho, tak jsem vzdal soutěž, nechtěl jsem opravovat na místě. To Slávek Jeníček při tvrdším přistání téměř ulomil křídlo, které slepil isolačkou a létal dál. Prostě bojoval, jak se na soutěži má bojovat. Zděnek Barsa v týdnu trénoval a tak nás udivoval i nevšedními přistáními. O vítězi se rozhodovalo mezi Pavlem a Martinem v posledních startech. nakonec to vyšlo Pavlovi Nisserovi, který měl stabilnější přistání i když létal s mnohem těžším modelem.

   V soutěži tedy obhájil prvenství z minulé soutěže Pavel Nisser a obdržel na chvíli putovní pohár s Diplomem, druhý byl Martin Tintěra a třetí Zdeněk Barsa, kteří odešli rovněž s Diplomy. Všichni účastníci obdrželi ještě účastnický diplomek s datumem konání akce. Udělal jsem pár obrázků z průběhu soutěže, tak se podívejte.

  7.7.2021   Karel Jeřábek

 

Read more...